Понеділок
20.05.2024
22:21
Вітаю Вас Гість
RSS
 
СТ "ПЕРЕМОГА"
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Цікаві статті [43]
Календар [37]
Корисне [12]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Цікаві статті

Рецепти квашеної капусти

Квасимо капусту на зиму

З давніх давен квашена капуста — найпопулярніший продукт харчування. Здавалося б, що вже тут хитрого — капуста й сіль, а як смачно, скільки поживних, корисних і цілющих речовин одержує наш організм протягом усієї зими! Колись восени господині шаткували капусту і квасили в діжках стільки, щоб вистачило до весни всій сім’ї.

Часом це був своєрідний ритуал — сходилися жінки по черзі одна до одної, шаткували в ночвах, наповнювали діжку за діжкою, співаючи та примовляючи. Найчастіше ж сама хазяйка вибирала певний день, всі домашні допомагали (або ж не заважали) і про цей саме час можна було сказати, що він рік годує.
А потім, коли капуста вкисала, вносили її в мисках з погреба — холодну, хрумку, сяючу — ставили на стіл, поливали олією, а з печі діставали печену картоплю. Вам вже хочеться скуштувати? То ж за роботу!

Квашена капуста

Влітку господині вимочують і випарюють діжки. Для квашення найкраще підходить капуста середніх і пізніх сортів — Харківська зимова, Білосніжка та ін. Головки повинні бути здорові і щільні. Спочатку капусту чистять від зовнішнього зеленого листя та пошкоджень і шаткують.

Квасять капусту так: на дно діжки спочатку кладуть шар чистого капустяного листя, потім шар нашаткованої капусти, який посипають сіллю і приправами, перемішують і утрамбовують. Поверх знову в такому ж порядку кладуть другий шар капусти, змішують з сіллю та приправами і так до того часу, поки діжка не наповниться. Далі слід покласти дерев’яну круглу дошку, а на неї добре вимитий камінь. Через певний час — починається бродіння, над капустою з’являється сік. Слід збирати з його поверхні піну. Діжка з капустою має 5—6 днів постояти в теплому місці, а коли кількість соку на поверхні зменшиться, потрібно перенести в погріб, де й зберігати.

Разом з шаткованою капустою часом вкладають і невеликі цілі головки капусти, іноді яблука, журавлину чи родзинки. Дуже смачні квашені разом з капустою огірки.

На 100 кг капусти потрібно витратити 2—2,5 кг солі, 2,5—3 кг моркви, 25—30 г лаврових листочків.

Сьогодні сім’ї, як правило, невеликі. А в міських квартирах далеко не всі мають де зберігати діжки квашеної капусти. Тому нерідко господині квасять капусту у трилітрових банках. Для однієї трилітрової банки потрібно пошаткувати відро капусти, перемішати її з сіллю, цукром, додати за смаком подрібнену на тертці моркву, лавровий лист. А потім шарами утрамбовуючи, вкласти в банку.

Кілька днів капуста скисає в теплому приміщенні, а коли вже стане придатною до вживання, банку з капустою потрібно винести в холодне приміщення або ж зберігати в холодильнику.

На трилітрову банку квашеної капусти беруть 100 г солі та столову ложку цукру.

Маринована капуста

Одну  головку червоноголової капусти слід розрізати на вісім частин, подрібнити на крупній терці буряк та моркву, скласти все це в банку чи каструлю.

Для приготування маринаду до 1 л води додають 50 г олії, склянку яблучного оцту, склянку цукру, 2 ст.ложки солі, 5-8 зубочків часнику. Маринад доводять до кипіння та зливають овочі. Через добу капуста готова до споживання.

Капуста з перцем

Шаткують 5 кг капусти, 1 кг моркви подрібнюють на крупній терці, 1 кг солодкого перцю ріжуть соломкою, а 1 кг цибулі – кружальцями. Додають 4 ст.ложки солі, 300 г цукру, по півлітри олії та оцту, все перемішують і складають в емальовану каструлю чи скліну банку, цільно утрамбовуючи. Через кілька днів капуста готова.

Дуже смачно виходить і без додавання перцю. Спробуйте ))

Категорія: Цікаві статті | Додав: JT (02.11.2015)
Переглядів: 1084 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Create a Free Website
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store