П`ятниця
18.07.2025
21:32
Вітаю Вас Гість
RSS
 
СТ "ПЕРЕМОГА"
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Цікаві статті [43]
Календар [37]
Корисне [12]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Цікаві статті

Захист дерев

Захист дерев від морозів

Щоб краще розуміти процес вимерзання, потрібно знати, що таке камбій. Камбій представляє собою слизький шар, що знаходиться між дерев’яним шаром і корою всіх дерев. Простіше кажучи, це будматеріал, який грає значну роль у зростанні молодої рослини. У залежності від його структурності та якості, рослина може приносити прекрасні врожаї. Це і пояснює важливість постійного оберігання камбію від пошкоджень, а також від низьких температур. Оскільки при настанні морозів незахищені дерева можуть отримати морозобоїни, по-іншому кажучи, пошкодження камбію в різних місцях. Найбільш часто вони утворюються на стовбурах, оскільки ця частина дерева менше стійка до зими. Також можуть з’явитися вони і на розвилках гілок, особливо при їх розташуванні під гострим кутом. Побачити морозобоїни важко, на «хворому» місці може зберегтися кора більше двох з половиною років. Найбільшу небезпеку становить те, що на наступну зиму, навіть якщо морози будуть слабкіше, то морозобоїн все одно стане більше.

Щоб захистити дерево, необхідно обсипати все дерево сніговим шаром, оскільки кращого природного утеплювача не знайти, а також він не дозволить низьким температурам пошкодити камбій. Але не всі зими приносять багато снігу, тоді дерева потрібно укутати різного роду дихаючими елементами. Відмінно підійдуть газети, бавовняна щільна тканина, мішковина і так далі. Не допускається замотувати стовбури поліетиленом, оскільки в такому випадку дерево замерзне. Фахівці радять на газети помістити хвойний лапник, його потрібно прив’язати вниз хвойною частиною. Таке покриття дозволить захиститися і від низьких температур, і від гризунів, про них і поговоримо далі.

Також рекомендуємо виконувати заходи по обрізці дерев саме в зимову пору, так як це менш травматично для самого дерева.

Захист дерев від зайців і гризунів


Найбільшу небезпеку для дерев представляють миші полівки і зайці. Вони розмножуються з неймовірною швидкістю і в зимовий час у великих кількостях харчуються корою і підземною частиною дерев.
Іноді шкоди деревам завдають щури, водяні щури і бобри. Однак це відбувається досить рідко.
А ось кроти і землерийки з погляду обгризання для рослин абсолютно безпечні. Вони харчуються хробаками та комахами і вся їх шкода зводиться лише до того, що вони підкопують кореневу систему.

У пошуках їжі гризуни приходять на близьку відстань до людини. Зайці поїдають великого розміру гілки, а також не обходять стороною і тоненькі, крім того обгризають частини кореневої системи навколо всього дерева. Такого роду кругові вигризи несуть найбільшу небезпеку через те, що в результаті порушується рух соку, дерево перестає отримувати важливі поживні речовини і за найкоротші терміни гине.

Один з видів догляду за деревом - боротьба з гризунами, які завдають механічні пошкодження на стовбурі дерева і коріння, в результаті чого відбувається засихання дерева і зниження його імунітету до різних хвороб.

Приклад захисту стовбура дерева від гризунів

Існує 3 основних методи боротьби з комахами і гризунами, шкодять дереву: біологічний, хімічний і механічний.

Перший метод грунтується на тому, що поряд з деревами споруджуються годівниці для птахів, в результаті чого пернаті друзі знаходяться поряд з місцем охорони і знищують гризунів і шкідливих комах.

У хімічному методі охорони дерева використовуються спеціальні отрутохімікати, які наносяться на поверхню дерева. Даний метод є найбільш небезпечним і несприятливим для дерева, тому його використовують в крайніх випадках.

Механічний метод боротьби з гризунами включає в себе наступні заходи:

  • Вилов гризунів вручну
  • Обрізання пошкоджених ділянок
  • Мульчування і перекопування грунту навколо стовбура
  • Взимку ретельно утаптывается сніг біля стовбура дерева
  • Обмотування стовбура дерева ганчірками.

 Не менш ефективний спосіб — це обприскування дерев на прилеглій території різними хімічними складами, які відлякують гризунів. Робиться для захисту суміш глини і гною від корови. Складові беруться в однаковій кількості і змішують з водою, поки не вийде маса, схожа на густу сметану. На відерце додають велику ложку карболової кислоти, а потім все гарненько перемішують. Стовбури і гілки змащують цією сумішшю.

Зробити надійний захист від зайців легко шляхом обв’язки стовбурів і гілок ялиновим лапником або ж сіточкою. Відмінно здатний убезпечити від них і високий паркан, виконаний суцільним поруч. Він сильно утруднить для них потрапляння на садову територію. Забор необхідно посадити на глибину не менше 35 сантиметрів, висота при цьому не нижче 1,5 метра, щоб виключити можливість підривання або перестрибування через паркан.

Не люблять зайці ароматів полину, досить просто розкласти його на пристовбурні частини і чагарники. До неулюблених запахів зайців також відносяться і кров, свиняче сало, потрібно тільки провести їм по стовбурах дерев і великим гілках. Також дозволяється покрити рослинність складом з риб’ячого жиру і нафталіну в співвідношенні восьми до одного.

Профілактика появи гризунів на ділянці

Із закінченням сезону на ділянці прибирають бадилля, опале листя та інше сміття, що привертають гризунів і сприяють їх розмноженню.
Улюблені місця проживання звірків – теплі копиці сіна і соломи. По можливості на ділянці їх бути не повинно.
Кішки і їжаки чудові помічники в боротьбі з гризунами. Вони чудово справляються з навалою шкідників.
Від проникнення зайців захистить високий суцільний паркан.
Так само гризунів відлякує деревна зола, торф'яна крихта або просочені креоліном або гасом тирса, розсипані в пристовбурних колах.
Але пам'ятайте, застосування різних жирів і масел, особливо нафтопродуктів (гас, солідол, автол) часто призводить до опіків на корі.
Існує думка, що гризуни не переносять певних запахів. Деякі садівники з метою захисту дерев обприскують їх розчином м'яти, або обмазують пахучим салом або дьогтем.
Протягом зими для додаткового захисту від мишей пристовбурні кола навколо дерев необхідно регулярно втоптувати. Щільний сніг буде перешкоджати просуванню гризунів до кори дерев.

Найефективніший спосіб боротьби з гризунами – розумне комбінування всіх вище запропонованих способів. Регулярно оглядайте свою ділянку і перевіряйте стан зимуючих рослин, і тоді навесні вам не доведеться лікувати рани, нанесені гризунами.

Категорія: Цікаві статті | Додав: JT (16.11.2016)
Переглядів: 561 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Create a Free Website
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store